Aranżacja sypialni

To złożone przedsięwzięcie. Przed początkiem projektowania należy dobrze poznać klienta, jego wymagania, sposób i tryb życia. Tylko tak możemy ocenić jego potrzeby względem funkcjonalności najbardziej intymnego miejsca w całym domu.

Z jakich powodów warto w dopiero co wyremontowanej łazience zainstalować nie tylko praktyczny prysznic, ale i żeliwną wannę, a nawet jacuzzi

Posted on 11/07/2018 10:41pm

Prysznic zdaje się być w miarę nowym odkryciem, chociaż z pierwszych, ale i prymitywnych pryszniców ponoć korzystali już starożytni. A jeśli pod uwagę weźmiemy historię Polski, to błyskawicznie przekonamy się, że w czasach głębokiej komuny przeciętni obywatele praktycznie korzystali jedynie z wanien. Niekiedy kąpano się w wannach wolnostojących, a w innych łazienkach błyszczała ładna glazura i terakota.


Bądź co bądź, razem ze zmianą ustroju kraju bardzo zmienił się wygląd mieszkań, bo i w sklepach mieliśmy o dużo więcej towaru. Wraz z początkiem nowego stulecia z naszych łazienek zaczęły pomalutku znikać konwencjonalne wanny na rzecz praktycznych pryszniców.
łazienka
Author: Thank you for visiting my page.
Source: http://www.flickr.com

Jednak wanna nie stała się reliktem po poprzedniej epoce, lecz powróciła do naszych mieszkań, tym razem w kompletnie innym wydaniu. Choć w dalszym ciągu można zamówić wannę żeliwną, to tak naprawdę najchętniej szukamy modeli akrylowych. Zapewne długo można byłoby rozprawiać o prymacie prysznica nad balią, więc my ograniczymy się tutaj raczej do przedstawienia korzyści, które wynikają z zamontowania supernowoczesnej bądź tej zwyczajnej wanny - .

Prysznic dobrze sprawdza się w tych domostwach, w których mieszkają osoby wiecznie zapracowane i tam, gdzie mały metraż łazienki uniemożliwia osadzenie wszystkiego, co swą wielkością przekracza wymiary typowego brodzika. Jednak ten, kto ma większą łazienkę nie musi rezygnować z odprężających kąpieli. Perspektywa momentu wyciszenia w trakcie wieczornej lub rannej toalety jest najważniejszym argumentem przemawiającym za zamówieniem wanien nawet do dwóch znajdujących się w domu łazienek.
Wanna może okazać się idealnym elementem aranżacji wnętrza, zwłaszcza wtedy, kiedy pomyślimy o jacuzzi -


Moda na kąpiele w bąbelkach, a dokładniej w niedużym basenie z hydromasażem, przywędrowała do nas z Ameryki. A polscy dekoratorzy wnętrz proponują wiele ciekawych rozwiązań i podpowiadają, które konkretnie jacuzzi wybrać. Kogo nie ogranicza brak oszczędności, ten śmiało może zdecydować się na kosztowne w wykonaniu aranżacje. Wspomnianą wannę można zamontować nawet niedaleko kominka lub okna tarasowego. Przy okazji trzeba także zadbać o nastrojowe świece i lampki rzucające delikatne światło czy... bogato wyposażony barek.

Tags: łazienka, aranżacje, prysznice