Aranżacja sypialni

To złożone przedsięwzięcie. Przed początkiem projektowania należy dobrze poznać klienta, jego wymagania, sposób i tryb życia. Tylko tak możemy ocenić jego potrzeby względem funkcjonalności najbardziej intymnego miejsca w całym domu.

Z czego wykonać zabudowę kominka - przydatne informacje

Posted on 04/07/2018 2:18pm

Zabudowę kominka możemy wykonać z wielu przeróżnych artykułów. W sklepach budowlanych bez kłopotu odnajdziemy to, co będzie nam konieczne do zabudowy kominkowej. Winniśmy pomnieć o tym, żeby wybierać artykuły dobrej jakości. Kominek winien być solidny i niepalny, potrzebnie musi znamionować się trwałością na ogromnie duże temperatury.


kadr - dom
Author: Guillaume Baviere
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli interesuje nas najlepsza zabudowa kominka zdoła być wykonany z płyt gipsowo kartonowych - zobacz więcej na . Materiał ten pozwala na zabudowanie kominka w różnorodnych kształtach, na przykład okrągłym, prostokątnym bądź kwadratowym. Decydując się na to wyjście, powinno się pamiętać o tym, by zastosować płyty o podwyższonej odporności na ogień (www.afg.poznan.pl/oferta/systemy-odciec-ogniowych/29/afg-2-centrala-bram-i-drzwi-ppoz) - są one oznakowane symbolem F.

Kominek możemy obudować też cegłą. Cegła - masz więcej pytań? - niesłychanie dobrze akumuluje ciepło, cechuje się wolnym nagrzewaniem, a także wolnym stygnięciem, dzięki czemu nawet po wygaśnięciu ognia, poprzez jakiś okres będzie skutecznie zwracała ciepło do pomieszczenia. Należałoby wykorzystywać cegły klinkierowe, które posiadają przyjemną, gładką powierzchnię, dodatkowo nie przywiera do nich zanieczyszczenie, są więc proste w czyszczeniu.

odbitka - dom
Author: Peter Chovanec
Source: http://www.flickr.com
Bardzo ślicznie prezentuje się kominek(więcej na stronie ->), który jest obudowany kamieniem. Cudownie pasuje do eleganckich, szykownych i nowomodnych wnętrz. Do tego typu obudowy zdołamy wykorzystać marmur, piaskowiec czy też trawertyn, wybór jest niesłychanie wielki. Tylko od nas zależy, który typ kamienia wybierzemy na obudowę kominka.

Obudowę kominka wykonamy także z bloczków z betonu komórkowego. Artykuł ten jest niezwykle prosty w obróbce, dlatego naturalnie nie sprawi nam większych kłopotów. Do tego jest stosunkowo lekki, w związku z tym nie będzie wielkim obciążeniem dla stropu. Obudowę taką zdołamy również wykończyć w dowolny sposób, przykładowo płytkami czy otynkowaniem.

Jak widać, możliwości na fascynujące obudowanie kominka jest bardzo dużo. Dobrze zastanówmy się nad tym, która opcja będzie dla nas najlepsza i najwygodniejsza.

Tags: model, styl, materiałów