Aranżacja sypialni

To złożone przedsięwzięcie. Przed początkiem projektowania należy dobrze poznać klienta, jego wymagania, sposób i tryb życia. Tylko tak możemy ocenić jego potrzeby względem funkcjonalności najbardziej intymnego miejsca w całym domu.

Wyspa kuchenna, czy to dobry pomysł?

Posted on 13/04/2019 9:22pm

Aranżacja niewielkiej kuchni to spory problem, jednak z dużą bywa jeszcze większy. Pewna projektantka wnętrz została poproszona o radę. Ktoś zakupił duży apartament i miał kłopot z równie ogromną kuchnią połączoną z salonem. W stumetrowym wnętrzu całą ścianę zajmowały szafki kryjące, garnki, naczynia, zaś przed nimi postawiono wyspę. W niedużej odległości musiał również stanąć duży stół, ponieważ gospodarze co pewien czas organizują przyjęcia. Na sofę oraz fotele niestety nie starczyło miejsca. Okazało się, że wyspa "z przyległościami" zajmowała aż piętnaście metrów. Była jak pomnik na środku placu. Czy warto było?


kuchnia
Author: Paweł Bykowski
Source: http://pawelbykowski.wordpress.com/
Wyspa jest dodatkowym blatem roboczym, jednak zabiera sporo miejsca. W większości naszych mieszkań lepiej sprawdzi się blat kuchenny w połączeniu ze stołem (przykład - blaty kuchenne). Gdyż w kuchni nie tylko kucharzymy, ale i popijamy kawę czy pomagamy w odrabianiu lekcji. Może to moda na życie w własnym tempie, może tęsknota za tym co minęło, kiedy to bliscy sobie ludzie obowiązkowo spotykali się przy stole na śniadania, obiady i kolacje? Tak czy inaczej stoły kuchenne jednoczyły ludzi od zawsze.


Szafki do kuchni to inwestycja na dłuższy czas, z tego powodu przed ”wycieczką” do salonu meblowego poszukajmy inspiracji w Internecie czy magazynach wnętrzarskich. Warto wybrać klasyczne modele, które odnajdą się niemal w każdej aranżacji mieszkania i posłużą nam przez długie lata. W sieci swą działalność prowadzi wiele firm, w których doświadczeni fachowcy zajmą się przygotowaniem projektu, wykonaniem i
kuchnia
Author: KAM
Source: KAM
zamontowaniem mebli kuchennych.

Wystarczy, ze wpiszemy w Internecie frazę: szafki kuchenne. Dobrym rozwiązaniem okaże się kuchnia pod zabudowę. Wartością mebli dla nas zaprojektowanych, jest zabudowa sprzętów i urządzeń stosowanych w gospodarstwie domowym. Takich perspektyw nie zagwarantują nam gotowe zestawy mebli. Pamiętajmy jednak, że inwestycja w kuchnię na wymiar jest sporym wydatkiem, dlatego pośpiech nie jest wskazany.

Tags: meble, kuchnia, szafka, zestaw