Aranżacja sypialni

To złożone przedsięwzięcie. Przed początkiem projektowania należy dobrze poznać klienta, jego wymagania, sposób i tryb życia. Tylko tak możemy ocenić jego potrzeby względem funkcjonalności najbardziej intymnego miejsca w całym domu.

Wykorzystanie najnowszych drukarskich technik w wyposażeniu domów i mieszkań - fototapety i obrazy drukowane na płótnie

Posted on 07/11/2020 8:32am

Szukając pomysłów i inspiracji na urządzenie swojego mieszkania wielu ludzi sięga po zupełnie nowe rzeczy. Można do nich zaliczyć na przykład fototapety, które wraz z rozwojem cyfrowego druku szturmem się wdarły do naszych domów i mieszkań. Obecnie fototapety są coraz bardziej popularne pośród osób szukających ciekawej inspiracji na urządzenie wnętrza.

dekoracja wnętrza
Source: http://demur.pl/obrazy
Mają one dużo zalet, a ceny ich w ostatnich latach znacznie spadły, trudno więc być zdziwionym, że coraz większa liczba klientów zaczyna je wybierać w miejsce normalnego malowania. Idea nowoczesnych fototapet jest niezwykle prosta, po prostu trzeba wybrać rodzaj podkładu, z którego będzie się chciało zrobić fototapetę, wysłać zdjęcie na motyw lub wybrać jakieś pośród setek tysięcy gotowych i podać rozmiary, w jakich tapeta ma być wykonana. Nie ma tu żadnego ograniczenia jeżeli chodzi o wielkość, tylko jakość fotografii może być jakimś ograniczeniem. Po dostaniu gotowej fototapety należy ją dokładnie przykleić według dołączonej instrukcji, a następnie cieszyć się wspaniałym, niesamowitym widokiem.

dekoracja do sypialni
Source: http://demur.pl/obrazy
Do wyrobu fototapet wykorzystywane są różne odmiany podkładów. Najpopularniejszy i zarazem najtańszy jest podkład papierowy, jego ogromnym plusem jest niewysoka cena, lecz niestety nie będzie on zbyt odporny na działanie wilgoci.
Dlatego też średnio będzie się nadawał takich miejsc jak łazienka albo kuchnia, tam dużo lepiej będą się sprawdzać na przykład odmiany lateksowe. Ostatnim hitem, którym interesuje się coraz większe grono odbiorców, są obrazy drukowane na płótnie. Są one podobne do prawdziwego obrazu i są zrobione nie na lateksie albo papierze, lecz na najprawdziwszym płótnie malarskim, które bardzo dobrze oddaje charakter takiego malowidła - na demur.pl. Używając zaawansowane narzędzia do drukowania można otrzymać obraz, jaki będzie dokładną kopią jakiegoś znanego dzieła któregoś z wielkich mistrzów malarskich. Dzięki temu przy stosunkowo niedużych kosztach można cieszyć się reprodukcjami największych dzieł, jakie można było do tej pory oglądać jedynie na muzealnych ścianach albo albumach malarskich.

Tags: fototapety, albumy, papier