Aranżacja sypialni

To złożone przedsięwzięcie. Przed początkiem projektowania należy dobrze poznać klienta, jego wymagania, sposób i tryb życia. Tylko tak możemy ocenić jego potrzeby względem funkcjonalności najbardziej intymnego miejsca w całym domu.

W jaki sposób przekonać restauratora, że design nie jest być nudny, a oryginalnie wyposażone wnętrze na pewno przyciągnie gości

Posted on 05/02/2018 11:32am

Teoretycznie każda kawiarnia w centrum dużego lub mniejszego miasta powinna fantastycznie prosperować i przynosić zarządcom spore utargi. Gdyby jednak powyższe stwierdzenie zawsze było prawdziwe, to niektórzy restauratorzy nie dosyć, że nie poszliby z torbami, to wręcz przeciwnie, zarobiliby fortunę. Rynek rządzi się swoimi prawami, a to konsumenci decydują, w których knajpach chcą jadać obiadokolacje.

gazetniki
Author: DRB62
Source: http://www.flickr.com
Wydaje się, że głównym kryterium pozostaje jakość serwowanych posiłków, lecz wyśmienita pizza oraz aromatyczna kawa jeszcze nie zapewnią powodzenia w biznesie. Doświadczony właściciel restauracji świetnie wie, że liczą się również rozsądne ceny oraz klimat konkretnego miejsca, o którym decydują przede wszystkim ładnie zaprojektowane wnętrza. Aby w lokalu nie straszyły puste ściany, warto pomyśleć o niesztampowych dodatkach, w tym również tych designerskich. Odpowiednio dobrane elementy wyposażenia mają niemałe znaczenie dla rozwoju oraz popularności pizzerii - konsumenci przecież przyjeżdżają w takie miejsca, żeby miło spędzić czas, uczcić okrągłą rocznicę, a nawet się oświadczyć.Stąd zamiast wydawać wolne środki na konwencjonalne sprzęty, rozsądniej kupić designerskie szafki czy niewielkie gadżety, np. gazetniki albo stojaki na parasolki. A jeśli któryś z dyrektorów restauracji uważa, że design jest nudny, to oczywiście myli się, a my zamierzamy to udowodnić. Jednym z najważniejszych elementów wystroju wnętrza stają się lampy. Do cukierni pasują praktycznie wszystkie typy oświetlenia: od konwencjonalnych żyrandoli, po subtelne lampki na stoły. I pomimo tego że styl designerski najczęściej kojarzymy z geometrycznymi ornamentami, co przecież nie do końca okazuje się prawdą, to producenci oświetlenia potrafią nas zaskoczyć.

Przykładowo, lampy foscarini, które można obecnie łatwo kupić w internecie, są dostępne zarówno w tym supernowoczesnym wzornictwie, jak i tym konwencjonalnym. Jednakże wyraz designerski nie odnosi się jedynie do tych łatwo zauważalnych sprzętów, jak lampki, szafki czy inne meble. Ponieważ o gustownym wystroju decydują również, a czasem przede wszystkim, detale, to tych małych dodatków nie powinno zabraknąć i w kawiarnianych wnętrzach. Można zatem postawić w kącie sali trzy gazetniki wiklinowe, a parapety wyłożyć kraciastymi poduszkami w kształcie ciastek.

Tags: meble, Wnętrza, lampki