Aranżacja sypialni

To złożone przedsięwzięcie. Przed początkiem projektowania należy dobrze poznać klienta, jego wymagania, sposób i tryb życia. Tylko tak możemy ocenić jego potrzeby względem funkcjonalności najbardziej intymnego miejsca w całym domu.

W jaki sposób powinno być zaopatrzone hotelowe wnętrze, aby było wygodne dla odwiedzających?

Posted on 06/09/2022 8:08am

Wnętrza hotelowe mogłyby zostać inspiracją do prywatnych wnętrz. meble do hoteli są projektowane przez znakomitych projektantów bądź są produkowane na zamówienie.


Jakiekolwiek hotelowe wnętrze musi zostać zaprojektowane wedle określonych przepisów.


tuż przed weselem
Author: Porto Bay Hotels & Resorts
Source: http://www.flickr.com


Te wymagania tyczą się oprzyrządowania oraz rozmiaru pokoju, rodzaju instalacji i technicznych urządzeń, a także wyposażenia łazienek i oferty dodatkowych świadczeń. Najwięcej architektonicznych możliwości przynosi hol i recepcja. Przeważnie są one wizytówką hotelu i zawsze jest to miejsce, w jakim jest skupiona komunikacja wszystkich zadań hotelu. Hotelowy hol przynosi możliwość stworzenia wyjątkowej przestrzeni i okazję wyróżnienia się. Jest to miejsce, które identyfikowane jest w każdym wypadku tylko z jednym, określonym miejscem. Sama recepcja powinna być praktyczna tak dla pracowników, którzy wykonują w tamtym miejscu swe czynności i dla gości. Hotelowa restauracja zazwyczaj jest zaprojektowana jako miejsce do urządzania większych okazjonalnych imprez lub jako zapewnienie gościom prywatności. Nie aż tak duże wymagania są stawiane restauracjom w hotelach ekonomicznych, ponieważ przeważnie są one niewielkie i zaaranżowane w prosty sposób oraz są głównie przeznaczone na śniadania.


Sala konferencyjna w hotelu zazwyczaj jest urządzona w możliwie łatwy, jednak elegancki sposób. Niewielkie sale sesyjne urządzane są na wzór biblioteki lub gabinetu. W hotelowym pokoju musi być przede wszystkim wygodne łóżko, jednak nie jest to dostateczne. Coraz więcej inwestorów przywiązuje wagę do rozmiaru pokoju czy klasy mebli czy też nowoczesnych rozwiązań w łazienkach.
kolorystyka w hotelowych wnętrzach przeważnie pośrednio może nawiązywać do odcienia logo hotelu. W hotelach małej jakości stosuje się barwę wyrazistą. W nowoczesnym hotelu, jakiego wnętrze jest skierowane do młodego gościa, przeważnie jest stosowany pomarańcz oraz czerwień.

Tags: meble, kolorystyka, projektant, łóżko, wyposażenia