Aranżacja sypialni

To złożone przedsięwzięcie. Przed początkiem projektowania należy dobrze poznać klienta, jego wymagania, sposób i tryb życia. Tylko tak możemy ocenić jego potrzeby względem funkcjonalności najbardziej intymnego miejsca w całym domu.

W jaki sposób ozdobić ściany

Posted on 22/06/2018 2:33am

Ceramika, zdjęcia, afisze, nalepki ścienne. Wystarczy kilka zdobień na ścianie, ażeby mieszkanie nabrało stylu. Nie masz pomysłu, jak ozdobić ścianę w salonie bądź w kuchni? Zobacz zdjęcia aranżacyjne dostępne w sieci. Zajrzyj również do profesjonalnych magazynów. Wyszukasz tam jeszcze więcej inspiracji.
Wybierz ścianę, na jakiej będą mogły się znaleźć ozdoby. Może to być ściana, na którą często patrzysz, dla przykładu przy stole jadalniowym, przy kanapie, blisko okna. Bądź też ściana, jaka cię drażni, potrzebuje odświeżenia, posiada niedoskonałości (nowe ozdoby zatuszują jej wady). Wskazówka: ścienna aranżacja może również odwrócić uwagę od mniej atrakcyjnych części mieszkania.

wzór na ścianie
Author: Alpina
Source: Alpina
Zastanów się, co chcesz wyeksponować. Do zdobień ścian rewelacyjnie nadają się: ceramika, afisze, zdjęcia, pamiątki z podróży, naklejki na ścianę. Drobiazgi możesz umieścić w regale, na pojedynczych półkach bądź zawiesić na hakach, tasiemkach, barwnych linkach. Pamiętaj jedynie, że porcelana oraz inne wartościowe przedmioty wymagają solidnego wsparcia (półek z podpórkami, solidnych haków - etykiety 3d).
W jaki sposób wykonać udaną kompozycję? Kluczem do kreowania kompozycji jest spójność. Powyższym spoiwem może być kształt, kolor, powtarzający się motyw, czas. Przykładem jest styl naturalny, w jakim łączymy motywy roślinne z prezencjami zwierzaków czy napisami (więcej metalowych napisów). Niekiedy nawet wielkość przedmiotu może jednoznacznie zdefiniować zbiór oraz pozwoli uniknąć bałaganu. Uwaga! Najtrudniej zespolić ze sobą różne kierunki. Kiedy marzy nam się eklektyzm, poradźmy się dekoratorów.

Napis na ścianę w 3D, stanowi niebanalną ozdobę każdego pomieszczenia. Zawsze chciałeś posiadać swe imię na ścianie, jak z katalogów? Pomimo pozorów nie jest to ogromnie zawiłe i nie wymaga wielkiego wysiłku. Być może na początku pojawią się kłopoty, jednakże efekt jest zaskakujący, dlatego warto spróbować. Napisy w 3D możesz przygotować samodzielnie przy użyciu styropianu lub zakupić gotowe (na przykład w sklepie internetowym). Tam też zakupimy gotowe naklejki na ścianę, które wystarczy przykleić do wybranej ściany. Wybór takich nalepek (deseni i odcieni) jest przeogromny, z kolei efekt może być istotnie godny podziwu.

Tags: ozdoby, dekoracje, naklejki, plakaty, ściana