Aranżacja sypialni

To złożone przedsięwzięcie. Przed początkiem projektowania należy dobrze poznać klienta, jego wymagania, sposób i tryb życia. Tylko tak możemy ocenić jego potrzeby względem funkcjonalności najbardziej intymnego miejsca w całym domu.

Najważniejsze informacje o fototapetach - rodzaje materiałów stosowane do ich produkcji i dostępne motywy.

Posted on 03/09/2018 7:14am

Kilkanaście lat temu na rynek wykończenia wnętrz przebojem wdarły się fototapety. Bardzo przyczynił się do tego postęp technologiczny, opracowano nowoczesne, wydajne i niedrogie metody drukowania, przez co cena fototapet znacznie się zmniejszyła i stały się one dostępne praktycznie dla wszystkich.
fototapeta w pokoju dziecięcym
Author: kristin klein
Source: http://www.flickr.com
Obecnie bez najmniejszych problemów można zamówić dla siebie w zasadzie każdą fototapetę, przygotowaną na taki rozmiar, jaki się będzie potrzebować. Planując zakup fototapety na samym początku należy wybrać rodzaj materiału, na jakim będzie ona przygotowana. Do wyboru jest ich kilka, odróżniają się one dość sporo parametrami, wytrzymałością no i oczywiście ceną. Najtańsze są fototapety (zobacz fixar.pl/inspiracje/pastelowe-trele-na-lace--do-salonu-obrazy-i-plakaty-fixar) papierowe, zrobione są one na podkładzie z papieru i powleczone cieniutką warstwą tworzywa. Są one dość delikatne, mało odporne na zmywanie i zanieczyszczenia, ale wady te rekompensuje stosunkowo niska cena. Dużo wytrzymalsze są fototapety na ścianę wykonane z lateksu, po pierwsze mają one większą grubość, będą więc wygodniejsze w klejeniu, a oprócz tego dzięki temu, że posiadają lateks to można do ich czyszczenia używać namoczonych ścierek.fototapeta samochód
Author: Andrew Caw
Source: http://www.flickr.com
Ostatnim popularnym rodzajem podłoża do fototapet jest winyl - tu wytrzymałość i parametry są naprawdę wysokie, lecz cena też będzie podobna. Winylowe fototapety (zobacz www.demural.pl/fototapety/mapy-swiata) nie tylko doskonale wyglądają po przyklejeniu, dzięki temu że mają naturalne, bardzo żywe kolory. Oprócz tego mają sporą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i wodę, przez co doskonale będą się sprawdzać w wilgotnych pomieszczeniach, takich jak łazienki czy kuchnie. Po wybraniu podłoża kolejnym etapem powinno być określenie wzoru do drukowania. W tym temacie jest bardzo duża dowolność. Można podesłać swoje zdjęcie, wystarczy że będzie miało ono dobrą jakość.

Poza tym można skorzystać z gotowego zbioru wielu tysięcy fotografii, i wybrać coś, co się spodoba. Na przykład na fototapety dla dzieci bardzo często wybierane są zdjęcia piłkarzy albo samochodów, a dziewczynki raczej będą wolały kwiaty czy księżniczki - Fototapety -

Tags: zdjęcie, fototapety, winyl