Aranżacja sypialni

To złożone przedsięwzięcie. Przed początkiem projektowania należy dobrze poznać klienta, jego wymagania, sposób i tryb życia. Tylko tak możemy ocenić jego potrzeby względem funkcjonalności najbardziej intymnego miejsca w całym domu.

Surowe surowce używane do wyrobu mebli industrialnych

Posted on 11/07/2021 8:36am

Nowoczesnym ludziom znużyły się już typowe meble dostępne w każdym salonie. W ostatnim czasie coraz częściej mówi się o stylu loftowym. Nawet jeśli nasze mieszkanie nie dopełnia klasycznej definicji loftu, to chętnie wprowadzamy poszczególne akcesoria i meble loft.


styl industrialny
Author: Grupa Archicom
Source: Grupa Archicom
Ludzie ochoczo nabywają komody i regały loftowe, stoły industrialne i ławy. Meblują nimi salony i jadalnie. Surowe tworzywa takie jak drewno mango i metal wspaniale konstruują się z przytulnymi poduszkami. To prędki i tani sposób tworzenia współczesnych wnętrz. Aktualnie projektanci cenią zwykłe i trochę skromne tworzywa. Nikogo nie zdumiewają podstarzałe, odrapywane komody, stół (industrialny stolik kawowy) ze starym blatem, to plus modnego salonu. W jadalni królują stoliki z betonu, bądź grubego skromnego drzewa nad którymi dumnie cechują swoje wdzięki podrdzewiałe żyrandole loftowe. Wielkie przestrzenie, wysokie pomieszczenia i minimalistyczne dekoracje, to zasadnicze cechy stylu industrialnego. Cieszy się on bezustanną popularnością zarówno w przestrzeni publicznej, jak i we wnętrzach mieszkalnych. Jest to charakter dla tych, którzy uwielbiają miejskie życie, jego dzikość i oryginalność, i chcieliby wprowadzić wielkomiejski urok do własnego mieszkania. Surowcem znamiennym dla stylu industrialnego (zobacz: styl industrialny) jest metal, od chromowanej stali, po stare miedziane blachy. Z metalu wykonuje się zarówno meble, jak i lampy, również składniki ozdobne. Znakiem znamiennym stylu industrialnego są ściany z cegły. Jeżeli ściana z cegły nie może być zrealizowana, warto zdecydować się na płytki ceramiczne naśladujące układ cegieł, czy też fototapetę ilustrującą stary mur. Cegłom musi towarzyszyć beton, szczególnie atrakcyjnie przedstawi się betonowa podłoga w kuchni, czy też w łazience.


W lofcie (zobacz: ofertę mebli do loftu) beton ma możliwość uwidocznić się także na ścianach. Meble (meble Kartell) industrialne świetnie sprawdzą się w rozmaitych trendach. Warto poszukać ich w sklepach ze starymi sprzętami, albo na licytacjach online. Idealnym wyborem będą metalowe szafki na ubrania, obrotowe taborety, czy też stoły warsztatowe. W domu w stylu industrialnym winny przeważać odcienie neutralne, szarości, brązy, biele, czernie i ciemne, ceglaste czerwienie. Aranżację można jednak wzbogacić kolorowymi dodatkami w głębokich, nasyconych odcieniach.

Tags: cegły, meble, jadalnia, salon, loft