Aranżacja sypialni

To złożone przedsięwzięcie. Przed początkiem projektowania należy dobrze poznać klienta, jego wymagania, sposób i tryb życia. Tylko tak możemy ocenić jego potrzeby względem funkcjonalności najbardziej intymnego miejsca w całym domu.

Przystosowanie światła do wymogów

Posted on 13/04/2019 8:55am

Jakiekolwiek pomieszczenie potrzebuje przystosowanego światła. W pracy przebywamy sporo godzin, a stosowne oświetlenie stanowiska gwarantuje wyższą wydajność. Każdy pracodawca musi zagwarantować odpowiednie oświetlenie biura w ten sposób, aby spełniony był zakres wymaganego nasilenia oświetlenia, oraz istotne potrzeby każdego pracownika.


Prawidłowo zaplanowane oświetlenie biurowe musi uwzględniać własności energetyczne połączone z optymalnym zagospodarowaniem światła dziennego.
lampka nocna
Author: Henry Söderlund
Source: http://www.flickr.com


Dobór oświetlenia to nie tylko dostosowanie nasilenia oświetlenia, lecz pozyskanie należytej jakości światła przy wdrożeniu podejść energooszczędnych. Zgodnie z rozporządzeniami niezbędne jest zapewnienie wymaganego nasilenia na płaszczyźnie pracy wzrokowej. Nieakceptowalne są również zbyt duże różności luminancji w bliższym i dalszym sąsiedztwie powierzchni pracy.

Czeka na Ciebie interesująca informacja (https://dotd.pl/147-krzesla-przezroczyste) - należy kliknąć w podany link i w nim mamy dla Ciebie wiele dodatkowych informacji.

Ważne jest, żeby oprócz właściwego rozplanowania, zwrócić uwagę na użycie właściwej jakości źródeł światła. W wypadku biur, dotyczy to w szczególności świetlówek liniowych.


Wybieramy meble łazienkowe
Author: Antado
Source: Antado


Porządnie dobrane światło to również spore oszczędności. Wybierając świetlówki powinno się więc zwrócić uwagę na ich energooszczędność. Skutecznie oświetlone biura i gabinety, również wyższy poziom koncentracji i efektywności pracujących to jedynie poniektóre zalety, które wypływają z użycia współczesnych źródeł światła.
Kupno, lub wymiana oświetlenia na takie, jakie charakteryzuje się najwyższą jakością spowoduje, że pracownicy nie będą uskarżali się na zmęczenie wzroku, a pracodawcy skutecznie ograniczą koszty rachunków za energię elektryczną.

Tags: świetlówki, gabinet, oświetlenia