Aranżacja sypialni

To złożone przedsięwzięcie. Przed początkiem projektowania należy dobrze poznać klienta, jego wymagania, sposób i tryb życia. Tylko tak możemy ocenić jego potrzeby względem funkcjonalności najbardziej intymnego miejsca w całym domu.

Kilka interesujących porad i wskazówek na temat tego, w jaki sposób wybierać zestaw rolet do swojego domu.

Posted on 02/09/2019 8:10am

Okna można zasłaniać na wiele różnych sposobów. Jeszcze niedawno królowały klasyczne zasłony i firanki, obecnie klienci wybierają coraz chętniej jakieś inne rozwiązania, przykładowo rolety. Ich popularność rośnie w szybkim tempie, także dlatego, że od niedawna powstała możliwość indywidualnych nadruków. Coraz więcej firm oferuje możliwość nadruku czegoś własnego, czy będzie to zdjęcie, czy jakiś motyw, ceny takich usług do wysokich nie należą, więc jest zrozumiałe, że rolety drukowane są tak popularne na rynku.

Bambusowe rolety okienne
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście sam nadruk jest istotny, stanowiąc interesujący ozdobny element, jednak same rolety mają spore zalety, i nawet w standardowej wersji są chętnie kupowane. Zasada ich działania będzie polegać na tym, że w górnym fragmencie okiennicy przymocowuje się nawijający mechanizm z rolką materiału. Przez jego opuszczanie okno zostaje przysłonięte, a jeśli się materiał podniesie, to do wnętrza będzie wpadać więcej światła i w środku będzie po prostu jaśniej - chciałabym mieć rolety drukowane.Rolety występują w dużej ilości modeli i odmian.

Nie możemy pozwolić na to, byś nie poznał wszelkich newsów na podobny temat. Zapraszamy więc do kolejnego wątku. Tam oczekuje na Ciebie kluczowa treść (http://glazurex.com.pl/drzwi-wewnetrzne/).

Najpopularniejsze są oczywiście klasyczne rolety, do standardowych okien prostokątnych. Lecz nie ma żadnych problemów, żeby je instalować również przy oknach które są ustawione pod skosem, na przykład na skośnych dachach, czy nawet całkowicie poziomych - mechanizmy z odpowiednimi blokadami pozwalają również na taki montaż.

Czy myślisz, że odnajdziesz potrzebne informacje w odniesieniu do prezentowanego zagadnienia? Naturalnie, że tak - przejdź do treści i kliknij w odsyłacz tutaj.

Same mechanizmy będą się różnić zależnie od producenta jakością wykonania i wyglądem, jednak klienci przeważnie nie zwracają na nie specjalnej uwagi, przede wszystkim się skupiając na wyborze materiału zasłaniającego.

Fotorolety w salonie
Author: fivaro.pl
Source: fivaro.pl
O tym, że wydrukować na nich można wszystko co się będzie chciało już wspominane było, jednak istotne są także przezroczystość i grubość zastosowanej tkaniny. Od tego będzie bowiem zależeć ilość wpuszczanego do pomieszczenia światła, a tym samym możliwość otrzymania odpowiedniego stopnia zaciemnienia. Niektóre z materiałów dodatkowo są pokryte specjalną warstwą odbijającą słoneczne promienie, dzięki temu w pomieszczeniu nawet w upalniejsze dni nie będzie gorąco - Fivaro.

Tags: okno, motyw, tkaniny, okiennica