Aranżacja sypialni

To złożone przedsięwzięcie. Przed początkiem projektowania należy dobrze poznać klienta, jego wymagania, sposób i tryb życia. Tylko tak możemy ocenić jego potrzeby względem funkcjonalności najbardziej intymnego miejsca w całym domu.

Ogrzewanie w domu jest w stanie niekorzystnie wpłynąć na Twoje zdrowie. Jak temu zaradzić? Okazuje się, że jest sposób

Posted on 11/09/2022 8:02am

Nawilżanie powietrza jest obowiązkowe szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy ogrzewanie sprawia, że powietrze w mieszkaniu staje się dość suche. Niektórzy szybko widzą zmianę, bo mogą pojawić się kłopoty z oddychaniem czy brakiem koncentracji, pozostali dopiero po pewnym okresie, a wtedy najbardziej widoczne objawy to wysuszone włosy czy kłopoty z cerą. Niestety, ogrzewanie ma niekorzystny wpływ dla zdrowia.

Nawilżacz
Author: Joseph Brent
Source: http://www.flickr.com
Na szczęście jest na to metoda - nawilżacz powietrza - link do strony. Ale jaki zakupić? Jednymi z nich są nawilżacze na kaloryfer. Innymi słowy – nawilżacze nieelektryczne. Ich budowa oraz działanie jest nieskomplikowane. To najzwyklejsze ceramiczne albo stalowe pojemniki, które służą do zawieszania na kaloryfer. Ciepło z grzejnika powoduje, że woda w nich zawarta zaczyna parować, a dzięki temu delikatnie nawilża powietrze. Inny|, bardziej zaawansowany rodzaj, to nawilżacz parowy. Takie rodzaje wytwarzają ciepłą mgiełkę. Ich metoda funkcjonowania jest prosta i przypomina zasadę działania tradycyjnych rodzajów nawilżaczy. Woda znajdująca się w zbiorniku jest podgrzewana. Powietrze z zewnątrz, jakie dostaje się do nawilżacza, miesza się z cząsteczkami zimnej wody. Tak wytworzona mgiełka wyrzucana jest przez urządzenie do pomieszczenia. Para jest sterylna (podgrzewanie likwiduje bakterie), niewidoczna i delikatnie podnosi temperaturę w pomieszczeniu.

Kolejny rodzaj to nawilżacze ewaporacyjne. Tworzą zimną mgiełkę. Istotne jest, iż zamiast podgrzewacza mają bęben albo wkład z filtrem.

Jeśli ten wpis Cię zaintrygował, to także ta optymalna strona (http://www.stylowy-mebel.pl/rzezbione-nowe-krzeslo-w-stylu-ludwika-xv-119016-p-806.html) okaże się dla Ciebie podobnie interesująca zatem wejdź na nią.

Po nalaniu do urządzenia wody i włączeniu go, zasysane powietrze jest nawilżane oraz wyrzucane na zewnątrz za pomocą wentylatora. W ten sposób powstaje niewidoczna, chłodna mgiełka.

nawilżacz ultradźwiękowy
Author: Karl Baron
Source: http://www.flickr.com
Ostatni typ, najbardziej nowoczesny to nawilżacz ultradźwiękowy. Ultradźwięki to po prostu fale dźwiękowe o dosyć wysokiej częstotliwości. Takie drgania nie są słyszalne dla ucha człowieka, mogą je usłyszeć natomiast niektóre zwierzęta domowe – psy, koty czy szczury. W takim sprzęcie, ultradźwięki wykorzystuje się do rozbijania cząsteczek wody oraz tworzenia mgiełki. Wyrzucana przez wentylator na zewnątrz mgiełka, zależnie od rodzaju, może być chłodna albo ciepła. Takie rozwiązanie jest zastosowane w większości modeli. W przeciwieństwie do mgiełki wywarzanej przez nawilżacze parowe, jest zazwyczaj dostrzegana (ponieważ krople są dosyć spore). Większość nawilżaczy ultradźwiękowych ma wbudowany higrometr, jaki umożliwia na kontrolę stanu nawilżenia. To który nawilżacz powietrza kupimy jest zależne od naszych preferencji, niemniej warto zdecydować się na ten sprzęt.

Tags: para, nawilżacze, powietrze