Aranżacja sypialni

To złożone przedsięwzięcie. Przed początkiem projektowania należy dobrze poznać klienta, jego wymagania, sposób i tryb życia. Tylko tak możemy ocenić jego potrzeby względem funkcjonalności najbardziej intymnego miejsca w całym domu.

Nowoczesne podejście do projektowania oświetleniowej instalacji w mieszkaniach oraz domach.

Posted on 09/10/2019 9:43am

W każdym domu jednym z nieodłącznych elementów wykończeniowych są lampy. Wiele osób średnio przykłada wagę do projektu oświetlenia w środku. Po prostu przy suficie wiesza się plafon, żyrandol albo klasyczną lampę do kuchnie, ważne żeby właścicielowi się podobały. A tym czasem za pomocą oświetlenia można stworzyć naprawdę ciekawe aranżacje, należy jedynie mieć świadomość tego, że się tak da i się za to zabrać.

Lampka na biurko
Author: Sebastian Włoszek
Source: http://www.flickr.com
Dzisiaj elektryczne sklepy są pełne nie tylko najróżniejszych lamp, ale także dodatków pozwalających na naprawdę dużo. Są na przykład dostępne najróżniejsze automatyczne wyłączniki lub ściemniacze, pozwalające na dużo bardziej efektywne wykorzystanie prądu. Podczas projektowania można się również bawić rozmieszczeniem lamp i oświetleniowych punktów. Obecnie coraz chętniej idzie się w stronę rozproszonego światła, w takim przypadku z reguły zostawia się górne lampy włoskie, ale w pozostałej części pomieszczenia montuje się różne oddzielne źródła światła, takie jak na przykład lampki biurkowe czy stojące.Rozwiązanie tego typu ma parę zalet. Po pierwsze przez to, że w danym pomieszczeniu będzie parę oddzielnych żarówek, to można wszystkimi oddzielnie sterować. Jeżeli ktoś będzie chciał poczytać książkę w fotelu, to nie ma potrzeby palenia dużego żyrandola, skoro nieduża kinkiet lub lampka stojąca zupełnie wystarczą.
Plafon
Author: 123rf
Source: 123rf
Nie będzie się wtedy przeszkadzało innym domownikom, a oprócz tego następną zaletą będzie duża oszczędność energii. Takie niewielkie lampki z reguły będą używać znacznie mniejszych żarówek, a jeśli dodatkowo włoży się do nich na przykład w bardzo oszczędne żarówki LED, to oszczędności będą naprawdę duże.

O paru niezależnych lampkach można pomyśleć w każdym pomieszczeniu. W łazience przydadzą się one zapewne przy lustrze, w kuchni przy kuchence, zaś w pokoju dziecięcym lampka nocna dla dzieci z pewnością nie raz zostanie użyta. Jeżeli będą takie możliwości, to dobrze o tym pomyśleć już podczas projektowania wyposażenia, z pewnością takie pomysły bardzo się mogą przydać.

Tags: oświetlenie, lustro, plafon, żyrandol, prądu, gazetę