Aranżacja sypialni

To złożone przedsięwzięcie. Przed początkiem projektowania należy dobrze poznać klienta, jego wymagania, sposób i tryb życia. Tylko tak możemy ocenić jego potrzeby względem funkcjonalności najbardziej intymnego miejsca w całym domu.

Kupujesz mieszkanie? Znajdź takie z oknem w łazience!

Posted on 24/09/2018 7:15am

Każdy z nas, nabywając nowe lokum jest bardzo podekscytowany. Typujemy preferowaną lokalizacje, typ budynku, rozmiar. Jest to jednak również bardzo stresujące przedsięwzięcie, gdyż należy podjąć kilka ważnych decyzji. Na którym poziomie pragniemy mieszkać? Czy w świeżym lokalu mieści się balkon? Istotną sprawą jest również łazienka z oknem – rzecz całkiem nietypowa, aczkolwiek niezwykle wygodna.

okno w łazience
Author: Bob n Renee
Source: http://www.flickr.com
W wiekowych kamienicach, tych przedwojennych, łazienka (zobacz wyposażenie łazienki) była rzadkością. Oczywiście, w następnych latach wszyscy zaadaptowali ją sobie, jednak z początku miało jej tam nie być – toaleta na półpiętrze i tyle. Z tego powodu, jest ona przeważnie pomieszczeniem „ślepym”, mieszczącym się gdzieś na środku nieruchomości. Jednak w nowszych budynkach normalne jest choćby jedno tego rodzaju miejsce. Dlatego jeżeli poszukujesz nowego lokum, bądź pewien, że jest tam łazienka - www.nklim.design/projektowanie-lazienek/ - z oknem, zjawisko które coraz częściej występuje. Bowiem wszyscy zaczęli bardziej interesować się tym zagadnieniem. Pragną mieć znaczniejszą swobodę, już nikogo nie dziwi fakt posiadania kilku toalet w wielorodzinnym budynku. Dlatego też, jeśli nabywasz lokum w świeżym budownictwie, możesz spodziewać się bardziej modernistycznych rozwiązań.

Głównym czynnikiem, dla którego to zagadnienie jest ważne jest wilgoć. W pomieszczeniu tym bowiem odbywamy gorące kąpiele, mnóstwo pary wodnej znajduje się w powietrzu. Oczywiście, standardem jest wentylator na prąd, lecz on nie zawsze jest w stanie zastopować pojawienie się grzyba. I tutaj nie rozchodzi o kwestie estetyczne, ale przede wszystkim zdrowotne. Bowiem nieustanne trwanie w niewłaściwie wietrzonym pomieszczeniu, może czasem w skrajnych okolicznościach doprowadzić do astmy.Poza tym łazienka z oknem jest bardziej przytulna. Jest w niej dużo naturalnego światła, możemy nawet postawić w niej ciepłolubnego kwiatka sadzonkowego. Jeśli martwisz się o brak intymności, zawsze możesz zasłonić okno odpowiednią folią, i po problemie. Poza tym, można również zamontować ciekawe zasłony lub rolety, aby w razie potrzeby odseparować się od świata. Łazienka z oknem nie jest żadnym luksusem, jest to sytuacja, która powinna być bardzo powszechna. Niestety, w starszych budynkach, w których bieżąca woda nie była przeważnie wykorzystywana na kąpiele, jest to rzadkość. Dlatego jeżeli planujesz nabycie mieszkania, upewnij się że w twojej toalecie znajduje się chociażby najmniejszy lufcik. Dla własnego zdrowia.

Tags: woda, mieszkanie, lokum