Aranżacja sypialni

To złożone przedsięwzięcie. Przed początkiem projektowania należy dobrze poznać klienta, jego wymagania, sposób i tryb życia. Tylko tak możemy ocenić jego potrzeby względem funkcjonalności najbardziej intymnego miejsca w całym domu.

Kilka rad o wyborze odpowiedniego źródła światła w zależności od typu miejsca w domu.

Posted on 22/06/2018 5:25am

Lampy, obok upiększania domu powinny spełniać potrzebne funkcje. W tym artykule podpowiadamy kilka porad, jak odpowiednio wybrać światło do konkretnego pomieszczenia. Zacznijmy od miejsca do nocnego wypoczynku. Niezależnie od tego, czy mamy do dyspozycji osobną sypialnię, czy też funkcję tę spełnia pokój dzienny, bardzo ważne jest, żeby miejsce to wyposażone było w odpowiednie lampy nocne.

sypialnia
Author: Walter Schärer
Source: http://www.flickr.com
Najczęściej skupiamy się na wyglądzie samego mebla do spania, estetycznej pościeli, nie pamiętając o istotnej roli, jaką pełnią lampy nocne. Przed snem należy się uspokoić, wprawić w odpowiedni nastrój, zrelaksować. Stosowanie błędnie dobranego oświetlenia w sypialni może skończyć się nawet kłopotem z zasypianiem - a na bezsenne noce mało kto z pracujących, aktywnych ludzi może sobie pozwolić. Wybierając lampy nocne musimy brać pod uwagę to, aby emitowały one delikatne, rozproszone światło - http://www.lampyilampki.pl/263-lampki-nocne.A co gdy mamy w domu niemowlę? Trzeba się liczyć z tym, że nieważne czy śpi z nami w pokoju czy obok, będziemy musieli do niego wstawać nawet parę razy w nocy. Świetnym wariantem jest zdecydowanie się na jakiś rodzaj lampki dla niemowląt - mogą one pięknie wzbogacić wystrój dziecięcego pokoju, a przy tym emitują nieznaczne światło, dzięki czemu nasze maleństwo będzie spać spokojnie. Lampki dla niemowląt występują w wielu kolorach i kształtach - czy to naśladujących przyrodę: słoneczko, rośliny, zwierzęta, czy bajkowych bohaterów. Pamiętajmy, że już malutkie dziecko powinno mieć w zasięgu oczu ładne, a zarazem stymulujące jego rozwój rzeczy. Trzeba przyznać, iż wybór z bardzo bogatej oferty wcale nie będzie łatwy. Trzeba dodatkowo zwrócić uwagę na to, czy są one energooszczędne - nie zapominajmy, że nierzadko nie gasimy ich całą noc - APD.

pokój dziecięcy
Author: jencu
Source: http://www.flickr.com
Lampki dla niemowląt nierzadko są wzbogacone o pozytywkę - to ciekawe połączenie, gdyż łagodne utwory ułatwiają dziecku zasnąć. Na koniec zajmijmy się łazienką. Jakie właściwości powinny mieć lampy łazienkowe? Po pierwsze powinny być bardziej odporne na wilgoć, następnie dawać oświetlenie odpowiednie do wykonywanych w łazience zabiegów higienicznych, upiększających, jak również do sprzątania. Sufitowe lampy łazienkowe warto uzupełniać dodatkowym oświetleniem lustra - dzięki czemu nie powinniśmy mieć problemów z porannym goleniem czy robieniem makijażu. Mamy nadzieję, iż dzięki tym niewielu poradom prościej przyjdzie wam wybrać dobre światło do mieszkania - APD.

Tags: sypialnia, noc, połączenie