Aranżacja sypialni

To złożone przedsięwzięcie. Przed początkiem projektowania należy dobrze poznać klienta, jego wymagania, sposób i tryb życia. Tylko tak możemy ocenić jego potrzeby względem funkcjonalności najbardziej intymnego miejsca w całym domu.

Jak zaprojektować samoobsługowy sklep z artykułami spożywczymi

Posted on 09/10/2019 10:56pm

Dobre zagospodarowanie hali sprzedażowej ma ogromne znaczenie, zwłaszcza w wypadku niedużych sklepów. Tutaj ważny jest każdy metr kwadratowy, a przy tym pomieszczenie musi być tak zorganizowane, by mimo skromnych rozmiarów powodowało wrażenie obszernego.
Nim zdecydujemy się na reorganizację marketu, dobrze jest skontaktować się z doświadczoną firmą, która zaprojektuje meble sklepowe i ścieżki komunikacji. O tym, czy nasz market stanie się dla konsumentów lubianym marketem, w dużej mierze zadecyduje wystrój jego wnętrza.


Obiekt handlowy przyjazny nabywcy musi posiadać przede wszystkim odpowiednio rozplanowaną drogę prowadzenia. Bramka wejściowa powinna służyć efektywnej organizacji hali sprzedaży, nie może być metodą na utrudnienie konsumentom życia.


produkty spożywcze
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com


Powinna być zatem dość obszerna oraz praktyczna. W sklepach osiedlowych przeważa równomierne oświetlenie ogólne, jednak nie zawsze będzie to dobre rozwiązanie. Różnorodne barwy i poziom nasycenia świateł mogą pomóc nam uatrakcyjnić wygląd wyrobów spożywczych. Możemy podkreślić w ten sposób zieleń papryki albo czerwień mięsa. Dużo lepiej sprzedaje się żywność wyglądająca zdrowo oraz świeżo, niż poszarzała na skutek użycia bladego oświetlenia centralnego.


W przypadku niedużych powierzchni urządzenia winny umożliwiać jak najogromniejszą ekspozycję, a jednocześnie zajmować możliwie niewiele przestrzeni. Gdy będą nadmiernie masywne nie tylko przytłoczą wnętrze, ale również uniemożliwią nabywcom swobodne poruszanie się. Najlepszym wyborem są regały sklepowe z przejrzystymi przegrodami poprzecznymi i lustrami. Wskutek takich zabiegów nasz market wyda się przestronniejszym. Przy doborze urządzeń chłodniczych powinno się wziąć pod uwagę specyfikę sklepu a także ilość artykułów które się w markecie znajdą. A do wyboru mamy wiele typów sprzętów chłodniczych - komory chłodnicze otwarte, schładzarki zamykane z przeszklonymi drzwiami, chłodnicze lady lub też tzw. wyspy mroźnicze.
Przy obecnej, ogromnej konkurencji skoncentrowanie się tylko na artykule będzie niewystarczającą taktyką. Nawet dobrze zaopatrzony market, w którym komunikacja będzie niefachowo rozwiązana a produkty niezadowalająco oświetlone - nie ma szans na przyciągnięcie klientów.

Tags: oświetlenie, lodówki, sprzedaż