Aranżacja sypialni

To złożone przedsięwzięcie. Przed początkiem projektowania należy dobrze poznać klienta, jego wymagania, sposób i tryb życia. Tylko tak możemy ocenić jego potrzeby względem funkcjonalności najbardziej intymnego miejsca w całym domu.

Jak skutecznie wykończyć pokój dla dzieci Kilka praktycznych porad dla świeżo upieczonych rodziców i nie tylko

Posted on 10/10/2019 1:21am

Jeżeli właśnie urodziło Ci się potomstwo albo z trochę większymi dziećmi przeprowadzacie się do większego mieszkania, niewątpliwie jest to rewelacyjna okazja do tego, aby zakupić nowe meble do pokoju swoich dzieci oraz zastanowić się, jak właściwie aranżacja tego pokoju ma wyglądać. Powinno być przede wszystkim ładnie, a na dodatek oczywiście bezpiecznie. Jak połączyć przyjemne z pożytecznym i mądrze zaplanować pokój dla swoich dzieci?W szczególności powinniście pamiętać, że w pokoju dla dziecka powinny być wyraźnie oddzielone trzy strefy - strefa do spania, sfera do zabawy oraz sfera do nauki.


łóżko
Author: Thomas Quine
Source: http://www.flickr.com
Jeśli od najmłodszych lat pociecha przyzwyczai się do takiego rozdziału, później nigdy już nie będzie miało problemów na przykład z nieodkładaniem zabawek na swoje miejsce. Oddzielenie takich sfer bez wątpienia spowoduje, że dziecko będzie czuło się w swoim pokoju o wiele bardziej bezpiecznie. Sporo uwagi musicie poświęcić szczególnie na sferę odpoczynki i spania - musicie wybrać swojemu dziecku tak wygodne łóżko jak tylko się da.

Najlepiej jeśli zaangażujecie pociechę do wybierania łóżka - łóżka dziecięce niejednokrotnie różnią się bardzo od siebie, a na dodatek jeśli dziecko osobiście wybierze sobie łóżko, wówczas zdecydowanie nie będzie marudziło na to, że musi na nim spać. Jeśli urządzacie pokój, w którym będzie mieszkać więcej niż jedno dziecko, wtedy możecie zastanowić się nad kupnem łóżka piętrowego. Łóżko piętrowe to nie tylko spora oszczędność miejsca w pokoju, ale również - a może przede wszystkim - spełnienie marzeń chyba każdego dziecka. Któż z nas nie marzył w dzieciństwie o takim łóżeczku?


łóżko
Author: Richard
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście jeśli zamierzasz wybrać takie łóżko, Twoje pociechy muszą być już nieco starsze - pamiętaj również o tym, żeby skrupulatnie zabezpieczyć górną część łóżka. W strefie do zabawy najmądrzej będzie umieścić puchaty dywan, na którym dzieci będą mogły się bawić. Pamiętaj, żeby od małego uczyć swoje pociechy porządku i w sferze zabawy postaw kosze na zabawki. Wybieraj meble tak, żeby były wykonane z miękkich materiałów - dzisiaj można znaleźć dla dzieci wykonane na przykład z kauczuku. Takie materiały bez wątpliwości spowodują, że będziesz czuć się o wiele bezpieczniej i nawet będziesz mogła spuścić swoje pociechy z oka w czasie zabawy.

Tags: mieszkania, dziecko, łóżka, kupić, wybrać