Aranżacja sypialni

To złożone przedsięwzięcie. Przed początkiem projektowania należy dobrze poznać klienta, jego wymagania, sposób i tryb życia. Tylko tak możemy ocenić jego potrzeby względem funkcjonalności najbardziej intymnego miejsca w całym domu.

Jak ekonomicznie jak też wygodnie urządzić małą łazienkę?

Posted on 04/12/2019 7:47am

Niewielka łazienka nie musi być problemem przy aranżacji wnętrz. Nieduża łazienka wymaga należytego projektu. Przeczytaj nasze porady, jak zaplanować i urządzić małą łazienkę.


Jeśli żyjemy w bloku nierzadko problemem jest mała łazienka.


mieszkanie


Jeżeli żyjemy w domku oprócz wspólnej rodzinnej toalety, ulokowanej zazwyczaj nieopodal sypialni, potrzebne jest WC w pobliżu wejścia czy też w części dziennej . Jednak jeszcze lepiej, jeśli będzie to mała toaleta, w jakiej pomieści się także prysznic, półeczka na akcesoria toaletowe i miejsce na odłożenie ubrań w trakcie ablucji. Nieduża toaleta może być przeznaczona dla gości.

Wejdź na ten link a znajdziesz wskazówki z witryny (https://baltic-park.com.pl/) stworzone dla osób zaabsorbowanych nakreślanym w tym artykule zagadnieniem.

W jakim miejscu mała łazienka? Nieduża łazienka jeśli mieszkamy w domku parterowych w dziennej strefie nie jedynie zastąpi WC, lecz również rozwiąże kłopot porannych kolejek w większej rodzinie, a w przypadku potrzeby będzie łazienką gościnną. Toaleta położona blisko wejścia będzie wygodna w ciągu dnia dlatego że można tam wziąć szybki prysznic po powrocie z pracy.


Rolety okienne
Source: http://fivaro.pl/


Jakiego rodzaju wyposażenie łazienki? W niedużej łazience prysznic umieszczamy w narożniku wnętrza, a jeśli łazienka jest wąska albo ma wnękę - pomiędzy dwiema ścianami. W niewielkiej łazience wspaniale sprawdzą się brodziki asymetrycze a również natrysk z kratką odpływową w posadzce. Program minimum to wolne miejsce o rozmiarach 70 x 70 cm, prysznic powieszony na ścianie jak też kratka odpływowa w posadzce z należytym pochyleniem. Na czas ablucji osłaniamy to miejsce zasłonką.
Umywalka w niedużej łazience służy nie tylko do umycia rąk, ale również do pozostałych czynności związanych z toaletą codzienną - np. golenia. Z tej przyczyny nie powinna być zbytnio mała.

Tags: natrysk, łazienka, kąpiel, WC, ściana