Aranżacja sypialni

To złożone przedsięwzięcie. Przed początkiem projektowania należy dobrze poznać klienta, jego wymagania, sposób i tryb życia. Tylko tak możemy ocenić jego potrzeby względem funkcjonalności najbardziej intymnego miejsca w całym domu.

Jak dobrze wybrać komplet firanek do swojego wnętrza, jakie są ich rodzaje i tkaniny, z jakich są robione.

Posted on 16/10/2018 7:19am

W dużej części pomieszczeń w mieszkaniach i domach są okna. Na zagospodarowanie ich znajdzie się przynajmniej parę sposobów, ale od lat najczęściej chyba spotyka się tradycyjne firanki. To, że mówi się na nie tradycyjne nie będzie oznaczać, że nie da się ich użyć w nowoczesnych wnętrzach. Wręcz przeciwnie, odpowiednio dopasowane stanowią doskonałe uzupełnienie wystroju wnętrza, dlatego też powinno się chwilę czasu poświęcić przy kupowaniu i zobaczyć, co można z nimi zrobić.


Rolety czy firanki
Author: Franc Gardiner
Source: Franc Gardiner
A możliwości rzeczywiście jest dużo, i to zarówno jeśli chodzi o stylistykę, jak i wybór materiałów. Jednym z ważniejszych pytań, na które trzeba znaleźć odpowiedź kupując firany do pokoju (interesujący artykuł od ALENA) będzie ich przeznaczenie. Wersje ciężkie, dość grube doskonale będą chronić przed światłem słonecznym, z kolei lżejsze będą rozjaśniać wnętrza. Właśnie mając na uwadze na zastosowanie należy dobierać materiał, z jakiego firany będą zrobione, a także kolorystykę, choć ta bardziej zależy od tego, jak jest wykończone pomieszczenie, w którym będzie się je wieszać.

Następną decyzją przy kupnie firan jest wybór materiału. Tkanin, z których robi się firany (szczegóły pod linkiem www.alena-firany.pl - wejdź... ten odnośnik) jest bardzo dużo, różnią się one zarówno połyskiem, wyglądem, jak i wzorem i grubością. Bardzo popularne są na przykład żakardowe, nie tylko świetnie się prezentują, ale dodatkowo nie wymagają niekiedy kłopotliwego prasowania. W każdym rodzaju wnętrz będą się również sprawdzać firany zrobione z satyny, mają one bardzo ładny połysk ale niestety lubią się miąć i trzeba je prasować.


Rolety czy firanki
Author: Franc Gardiner
Source: Franc Gardiner
Do bardzo popularnych materiałów zaliczają się również organtyna, woal i tafta, z nich także da się uszyć barwne, niebanalne firany fajne przeskocz do serwisu www.alena-firany.pl/ (ALENA - sklep z firanami - tylko profesjonalne informacje) do każdego pomieszczenia. Na zakończenie należy jeszcze określić, jakie rozmiary będą miały zamawiane firanki, przeważnie nie ma żadnych problemów z zamówieniem ich dokładnie takich, jakie są potrzebne. Przykładowo firanka do kuchni z reguły będzie dość krótka, sięgająca powyżej blatu roboczego, za to firanki do salonu czy pokoju są najczęściej długie, aż do samej podłogi.

Tags: okna, firany, możliwości