Aranżacja sypialni

To złożone przedsięwzięcie. Przed początkiem projektowania należy dobrze poznać klienta, jego wymagania, sposób i tryb życia. Tylko tak możemy ocenić jego potrzeby względem funkcjonalności najbardziej intymnego miejsca w całym domu.

Informacji parę na temat oświetlenia w mieszkaniu

Posted on 19/11/2020 11:11am

To, jak nasze mieszkanie będzie oświetlone, zależy od kształtów oraz koloru lamp oraz od miejsca w którym się znajdują. Światło bywa jak strój – jeśli jest niewłaściwie zaprojektowane, nie uwydatnia dobrych stron wnętrza, tylko jego mankamenty. Każde pomieszczenie potrzebuje więc indywidualnego podejścia.

oświetlenie
Author: Guilhem Vellut
Source: http://www.flickr.com
Najtrudniej jest oświetlić salon. Na tej przestrzeni przebywamy najczęściej, odpoczywamy, przyjmujemy gości. Pokój ten wymaga specjalnej troski, w związku z tym faktem potrzebować będziemy wielu źródeł światła. Dobrze będą się prezentowały kinkiety – po jednym z każdej strony kominka lub okna. Stojące lampy niech tworzą nastrój przy fotelu, w którym lubimy przeglądać prasę. Jeżeli pokój dzienny jest pokaźnych rozmiarów i na dodatek tworzy otwartą przestrzeń z kuchnią - światło zaakcentuje nam kącik do pogawędek oraz słuchania muzyki. Nie zaszkodzi również zamiast tak popularnego włącznika zamontować ściemniacze (poznaj na stronie).

Czy posiadasz kłopot ze znalezieniem fascynujących informacji na omawiany wątek? Jeżeli tak, to nie przejmuj się, tylko prześledź treść, a zapewne się nie zawiedziesz.

W dzisiejszych czasach, by zrobić nastrój w ”dużym pokoju”, nie musimy się ruszać z fotela, albowiem wystarczy, że zamontujemy owe ustrojstwo, którym jesteśmy w stanie sterować zdalnie za pomocą pilota lub ściennego nadajnika.
Ściemniacze, inaczej regulowane transformatory umożliwiają nie tylko na tworzenie nastroju, ale przede wszystkim na zminimalizowanie kosztów energii elektrycznej.

Lampy
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
Elektronika daje nam także inne rozwiązania, pomocne w codziennym życiu. Wszyscy znamy zasadę funkcjonowania popularnego włącznika światła. Wchodzimy do korytarza-załączamy, wychodzimy-wyłączamy. A co w momencie kiedy chcemy załączać i wyłączać oświetlenie z dwóch różnych miejsc? Wtedy z pomocą nadciąga wyłącznik krzyżowy, dzięki któremu podążając do górnej sypialni możemy zaświecić światło „na dole”, a wyłączyć w korytarzu – na piętrze. A gdy o sypialni mowa...
W tym pomieszczeniu mamy się wyciszyć, z tego względu idealne będzie światło delikatniejsze. Najlepiej sprawdzi się światło subtelne i ciepłe, w kolorze bursztynu. Kinkiety wprowadzą kameralną atmosferę, zaś lampki obok łóżka pozwolą na nocne czytanie. Unikajmy raczej oświetlenia sufitowego. Sypialnia (narożnik z funkcją spania) musi być nastrojowa, toteż w tym pomieszczeniu tym bardziej niezbędne okażą się ściemniacze.

Tags: lampy, oświetlenie, salon