Aranżacja sypialni

To złożone przedsięwzięcie. Przed początkiem projektowania należy dobrze poznać klienta, jego wymagania, sposób i tryb życia. Tylko tak możemy ocenić jego potrzeby względem funkcjonalności najbardziej intymnego miejsca w całym domu.

Fototapeta do pokoju dziecka – ekonomiczne rozwiązanie

Posted on 07/09/2022 7:59am

Fantazja naszych pociech opiera się na kojarzeniu i namacalnym przeżywaniu. Wielu rodziców rozumie, po pewnym czasie, z jakimi bodźcami i efektami ich pociecha czuje się najlepiej. W celu podtrzymania nastroju bajkowego twórcy tapet oferują dziecięce fototapety na ścianę.

Fototapeta do pokoju dzieci od Demur.pl
Author: Demur.pl
Source: Demur.pl
Fototapety to jedna z form wykańczania wnętrz pomieszczenia, z której korzystają także najmłodsi. Pokój dla dzieci, z dobranymi pod ich wyobraźnię tapetami, daje pociechom korzystniejsze samopoczucie. To swoista kontynuacja „bajkowej” wyobraźni, zapoczątkowanej w telewizji, a kontynuowanej w snach.

Bajkowy klimat udziela się dzieciakom sprawiając im o wiele więcej frajdy niż w przypadku „gołych ścian”. Rodzice bez większych formalności dostosują tapetę pod płeć dzieciaka, czy osobiste preferencje z bajek, zabawek itp. Dla ekipy klejącej oklejanie wnętrza pokoju dziecięcego to zwykle kwestia trzech godzin. Trud pracy skupia się nie na klejeniu, a dokładnym wymierzeniu i okrojeniu gotowych „plastrów”.

Możliwości techniczne tapet nie równają się rzecz jasna pomieszczeniom pomalowanym. Dla maluchów jest to jednak świetny wybór, a co równie ważne - ekonomiczny. Oklejenie pokoju krajobrazem z kreskówki, bajkowymi postaciami i zwierzętami daje małemu pokoikowi przytulności. Wytworzony wówczas mikroklimat sprawi, że nasza pociecha poczuje się w pokoju jak w prawdziwej bajce. Potwierdzeniem tego będą szerokie, pełne i spełnione uśmiechy dzieciaka.Przeważnie tła pokoików dla dzieci stanowią zwierzątka, większa ich gromadka z zoo, ekwipunek dziecięcy (klocki, piłki, zabawki). Nie ma tutaj mowy o jakiejkolwiek monotonii, odbiór tapety musi pobudzać wyobraźnię dziecka, rozumującego świat zwłaszcza oczami.Nowoczesne technologie dają młodym możliwość jeszcze głębszego przeżywania bajkowych scenariuszy. Podkład flizelinowy sprawia, że dziecięce fototapety układa się szybko i precyzyjnie. Nie wymaga przy tym smarowania podkładu klejem! Do udanego oklejenia wystarczy „przejechanie” ściany wałkiem z klejem i już można nanosić tapetę na ścianę. Jest to skuteczne udogodnienie zarówno dla tapeciarzy, jak i domowników. Zapobiega bowiem tworzeniu się nierówności z kleju, tzw. ”bąblów”.

Tags: Wnętrza, dzieci, ściany, fototapety, tapety