Aranżacja sypialni

To złożone przedsięwzięcie. Przed początkiem projektowania należy dobrze poznać klienta, jego wymagania, sposób i tryb życia. Tylko tak możemy ocenić jego potrzeby względem funkcjonalności najbardziej intymnego miejsca w całym domu.

Dlaczego warto stosować ekologiczne środki czystości?

Posted on 19/01/2021 12:00am

W ostatnim czasie zmienia się na lepsze nasz stosunek do przyrody i ekologii. W internecie dużo jest informacji w tym temacie. W telewizji porusza się tematy takie jak: „efekt cieplarniany”, ograniczenia emisji trujących gazów. Próbuje się temu zaradzić poprzez przeróżne działania samorządowe, ogólnopolskie czy nawet ogólnoeuropejskie.

Firma sprzątająca
Author: Sonny Abesamis
Source: http://www.flickr.com
Istotną rewolucję przeżyliśmy w lipcu 2013 r. Wtedy to weszła w życie nowa tak zwana „ustawa śmieciowa”. Wprowadzono obowiązek sortowania śmieci. Tak więc używamy minimum dwóch sprawdzone worki na odpadki. Jednego na śmieci tzw. mokre, drugi na odpadki, które mogą zostać odzyskane.Teraz często możemy spotkać ludzi, którzy to całkiem świadomie rezygnują z chemii gospodarczej na rzecz opartych na surowcach pochodzenia naturalnego preparatów biodegradowalnych. Producenci bardzo szybko zauważyli trend do dbania o naturę i przystosowali się wytwarzając biodegradowalną chemię gospodarczą, która jest przyjazna środowisku naturalnemu, zarazem podobnie skuteczna jak zwykłe środki czystości. Na rynku dostępne są całe eco linie takich środków czyszczących, do prania, preparatów do mycia szyb i luster, odtłuszczacze, sanitariaty (w tym nawet środki do pielęgnacji WC).

Na rynku pojawiły się również ścierki i czyściki wykonane z tzw. mikrofazy, które ograniczają lub wręcz wyeliminowują użycie jakiejkolwiek chemii gospodarczej. Mikrowłókna doskonale sprawdzają się w domach osób cierpiących na alergię albo bardzo małych dzieci gdyż do czyszczenia można używać tylko czystej wody.

Pytacie czasami o naszą kolejną stronę. Oto ona. Należy najechać na podany link i można zobaczyć tam (http://www.ilustris.pl/pakowanie-prezentow-wielkanoc,2,6316) następne interesujące wpisy.

Przydają się do czyszczenia wszelakiego rodzaju delikatnych powierzchni: drewna, ceramicznych, szklanych czy metalowych. Nie pozostawiają one żadnych smug czy zacieków. Nowoczesna kobieta jak widać, da radę pogodzić potrzebę utrzymania czystości oraz dążenie do ekologicznych zachowań.

Tags: preparaty, ekologia, śmieci, worki na śmieci