Aranżacja sypialni

To złożone przedsięwzięcie. Przed początkiem projektowania należy dobrze poznać klienta, jego wymagania, sposób i tryb życia. Tylko tak możemy ocenić jego potrzeby względem funkcjonalności najbardziej intymnego miejsca w całym domu.

Do it yourself - czyli ciekawy pomysł na samodzielnie wymyśloną dekorację do mieszkania.

Posted on 09/08/2019 7:11am

Ozdoby „Do it yourself” – DIY - to własnoręcznie wykonane przedmioty. Zobaczyłaś już zapewne większą popularność ręcznie wykonanych precjozów? Śliczne notatniki, koło zeszyty, ozdobione butelki, wazony… Samemu można zrobić dosłownie wszystko! W tym tekście opiszę wam kilka najciekawszych pomysłów, jakie widziałam…

Żyrandol z butelek
Żyrandol z butelek po winie jest jedną z tych szalonych akcji! Spotkałam się z dwoma ciekawymi wersjami takiego oświetlenia. Jeden z aranży znalazłam w bardzo ciekawej, hipsterskiej knajpce. Przy suficie rozwieszonych było trochę butelek z ciemnego, zielonego szkła, które zapełniono białymi girlandami. Efekt był oryginalny, dzięki ciemnej butelce światło było lekko przygaszone, tworząc przytulne wnętrze - do it yourself.

Spodobała mi się prostota pomysłu i wykonania. Inną oryginalną wersją był wnętrz (łącze) - pomysł na żyrandol, w którym w butelki dano dość cienką, podłużną żarówkę. Tym razem butelki były z przeźroczystszego szkła i zawieszono w salonie, zaraz pod sufitem blisko siebie. Było ich pięć, a pomiędzy je powieszono interesującą, fantazyjnie poskręcaną gałąź z ostatnio wyciętej jabłonki. Rewelacyjnie wygląda on z pozostałą przestrzenią pokoju – podłoga i meble są z drewna o tym samym odcieniu.


Małe, ale tak samo ciekawe i oryginalne lampki stworzyła moja koleżanka w sypialni. Wykorzystała do tego szklane butelki po wodzie mineralnej. Wykonała z nich małe drzewko, z kilkoma lampkami. Efekt bardzo spodobał się jej dzieciom. Do tego stopnia, że bez jej wiedzy lampa znalazła się w pokoju dzieciaków. Stoi już dwa lata i wciąż podoba się ludziom wpadającym na kawę.

Tags: pokój, wino, wazon, lampa, żarówka