Aranżacja sypialni

To złożone przedsięwzięcie. Przed początkiem projektowania należy dobrze poznać klienta, jego wymagania, sposób i tryb życia. Tylko tak możemy ocenić jego potrzeby względem funkcjonalności najbardziej intymnego miejsca w całym domu.

Co musi być zamontowane do kominka z płaszczem wodnym? Które dodatkowe rzeczy dobrze jest zainstalować?

Posted on 06/08/2020 7:38am

Po dłuższych rozmyślaniach, dyskutowaniu za i przeciw nareszcie zdecydowaliśmy się na kominek z płaszczem wodnym. O jakich rzeczach pamiętać podczas instalacji?


Nie możemy zapominać o założeniu naczynia wyrównawczego nad najwyższą częścią całej instalacji.


nowatorski kominek
Author: Brasa
Source: Brasa
To takie zabezpieczenie przed zbyt dużym ciśnieniem. Kominki takie muszą mieć tego typu naczynie, do którego będzie wylatywał nadmiar wody podgrzanej. Takie naczynie jest otwarte, dlatego powstałe, zbyt duże ciśnienie przez taką konstrukcję się ulatnia. Czasami można kupić wkłady kominkowe z płaszczem wodnym /tlo wraz z już dopasowanymi częściami, jakie pozwolą na zainstalowanie takiego naczynia zbiorczego. Więcej informacji nasze realizacje


Instalując kominki z płaszczem wodnym trzeba nie zapomnieć też o chłodnicy.

Jeśli chcesz rozszerzyć swoją znajomość rzeczy z ten temat, to namawiam do mojej strony. Wystarczy nacisnąć na moje łącze (https://ulpa.com.pl/filtry-viper/) i gotowe.

Jest to urządzenie montowane wokół płaszcza wodnego. Zabezpiecza przed zbyt dużą temperaturą wody wewnątrz instalacji. Do tego typu wężownicy dopływa zimna woda, gdy temperatura płaszcza wodnego jest byt duża.

Jeśli zainteresował Cię nasz opis, to pragniemy skoncentrować Twoja uwagę na to, że pod kolejnym linkiem oczekuje na Ciebie ciekawe zagadnienie (http://kamieniarka.com/posadzki-z-kamienia).

Z tego typu chłodnicą jest też czujnik, jaki uruchamia przepływ zimnej wody do wężownicy schładzającej przy osiągnięciu maksymalnej temperatury. Z reguły jest to około 95 stopni.


Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym dobrze, gdy posiadają też jeszcze jeden, osobny zbiornik na gorącą wodę, przechowujący ciepło na zapas Zbiornik taki utrzymuje ciepło za sprawą doskonalej izolacji. Jest to ekonomiczne wyjście, ponieważ nie tracimy nadmiaru energii, a jest ona wykorzystywana w późniejszym czasie.


Z tego typu dodatkowym zapasem ciepła łatwiej jest też utrzymać komfortową temperaturę w pokojach, nawet gdy piec nie wykorzystuje całej swojej mocy. Miejmy powyższe rady na uwadze zakładając taki kominek we własnym domu.

Tags: ciśnienie, moc, piec, instalacji, zbiornik