Aranżacja sypialni

To złożone przedsięwzięcie. Przed początkiem projektowania należy dobrze poznać klienta, jego wymagania, sposób i tryb życia. Tylko tak możemy ocenić jego potrzeby względem funkcjonalności najbardziej intymnego miejsca w całym domu.

Ciekawe dodatki do jadalni

Posted on 30/10/2018 7:26am

Jadalnia jest miejscem, w którym spędzamy dość sporo czasu. Warto zadbać o stworzenie atmosfery sprzyjającej spożywaniu posiłków. Na jakie elementy dekoracyjne warto zwrócić uwagę?

Efektowne lampy i oświetlenie

Natężenie świata oraz jego barwa wpływa na nasz humor i samopoczucie, co w konsekwencji kształtuje klimat kolacji, obiadu czy spotkania przy kawie. Dlatego do jadalni najlepiej dobrać takie lampy, które zapewnią odpowiednią jasność pomieszczenia.

Spodobał Ci taki tekst? To ekstra, sprawdź stronę (http://www.da-bud.pl/galeria/elementy-szklane#drzwi-szklane) pod tym adresem. Przeczytasz tam więcej informacji na tego typu temat.

Nad stołem możemy zawiesić żyrandol (lampy wiszące do kuchni) z regulowanym wysięgnikiem, umożliwiającym opuszczanie i podnoszenie klosza. W aranżacji wnętrz i oświetleniu pomieszczenia sprawdzą się także lampy stołowe. Zasilane na baterie wypełniają jadalnię delikatnym światłem, idealnym do romantycznych kolacji. Taką lampkę można postawić także na parapecie, jeśli na stole nie ma już miejsca na dekoracje.
Kolory ścian

Mówi się, że określone kolory wpływają na nasz nastrój i pobudzenie czy zahamowanie apetytu. Pomarańcz ma zachęcać nas do jedzenia. W takim odcieniu nie powinniśmy malować ścian w jadalni, jeśli zależy nam na zgubieniu paru kilogramów. Interesującą formą aranżacji wnętrz jest tapeta ścienna. Obecnie mamy możliwość skorzystania z wielu wzorów fototapet. Ich montaż nie sprawia większych problemów, dzięki czemu dość regularnie możemy zmieniać tapety i w ten sposób wprowadzać nowy klimat w naszych wnętrzach.

Dekoracje na stole

Dekoracyjny świecznik
Author: Stelton
Source: www.smakprostoty.pl
Pamiętaj także o nowoczesnych dekoracjach na stół. Obrus nie jest już obowiązkowym elementem wyposażenia jadalni. Wiele osób z niego rezygnuje, zastępując go podkładkami i serwetkami. Nie zapomnij o fantazyjnym dzbanku na świeże kwiaty. Pomyśl również o świeczniku. Przy jego zakupie zwróć uwagę, czy jego podstawka jest na tyle duża, aby kapiące ze świeczki wosk nie spływał na Twój piękny stół. Zainwestuj także w korkowe lub drewniane podstawki pod filiżanki czy kubki. Takie akcesoria spełniają podwójną funkcję – upiększają jadalnię oraz zabezpieczają dębowy i delikatny blat.

Tags: oświetlenie, montaż, akcesoria