Aranżacja sypialni

To złożone przedsięwzięcie. Przed początkiem projektowania należy dobrze poznać klienta, jego wymagania, sposób i tryb życia. Tylko tak możemy ocenić jego potrzeby względem funkcjonalności najbardziej intymnego miejsca w całym domu.

Łazienka to wyjątkowe miejsce do aranżowania. Jakie więc wybrać sprzęty, które będą funkcjonalne i sprawdzą się na długo

Posted on 19/02/2020 7:38am

Wybieranie grzejnika łazienkowego nie polega wyłącznie na doborze kształtu i koloru. Istotna jest również moc, która zależy od tego, jakiego rodzaju grzejnik ma spełniać funkcje – czy ma posłużyć jedynie do oddawania ciepła, czy również do suszenia. Oferta grzejników do łazienki jest niezwykle bogata.

Grzejniki łazienkowe tworzone są w różnorodnych kształtach i barwach. Wykonuje się je również z różnych tworzyw. Mogą być wyposażane w kolejne udogodnienia, np.: wieszaki, uchwyty, grzałki elektryczne czy lustra. Grzejniki w łazience mogą wypełniać różne funkcje. Podstawowa to ogrzewanie łazienki, choć równie istotna jest też funkcja miejsca dla ręczników. Grzejnik łazienkowy pełni również funkcję estetyczną, ponieważ zazwyczaj jest montowany w centralnej jej części, dlatego jego wygląd i dopasowanie do wystroju i stylu (zobacz stylowy-mebel.pl) łazienki są także bardzo istotne.

Przewaga grzejników do łazienki ma standardową budowę drabinkową – składają się one zazwyczaj z pionowych kolektorów, łączonych poziomymi rurkami. Ta konstrukcja ma istotne cechy użytkowe – grzejniki takie są praktyczne, bo można na nich suszyć ręczniki lub bieliznę. Łatwo się je montuje i mimo prostej konstrukcji dają również duże szanse zaaranżowania wnętrza, ponieważ oferowane są w wielu kolorach i kształtach.

Do budowy grzejników wykorzystuje się wysokiej jakości rurki i profile stalowe, miedziane i aluminiowe. Ze względu na wilgoć w łazienkach zabezpieczenia antykorozyjne i powłoki wykończeniowe powinny być najdoskonalszej jakości. Są to zupełnie inne wykończenia niż w zwyczajnych grzejnikach. Powłoki mogą być np. lakierowane, chromowane i metalizowane lub satynowane. Producenci oferują kilkanaście standardowych kolorów i na zamówienie mogą pomalować grzejniki na dowolnie wybrany kolor.

Niezwykle istotnym jest też, by wybierać dobre baterie łazienkowe. Poradzić można zdecydowanie taki rodzaj jak bateria wannowa stojąca - pomocne źródła. Równocześnie,aby doskonale dobrać krany i użytkować je przez lata trzeba przestrzegać kilkunastu podstawowych zasad. Warto już w momencie zaplanowania remontu określać cechy, jakie musi wypełniać armatura, co denerwowało nas w poprzednich kranach, co się błyskawicznie popsuło albo było zbędne. To bardzo ważne, na pewno docenimy to po jakimś czasie.

Tags: łazienka, ręcznik, producent, wyposażone