Aranżacja sypialni

To złożone przedsięwzięcie. Przed początkiem projektowania należy dobrze poznać klienta, jego wymagania, sposób i tryb życia. Tylko tak możemy ocenić jego potrzeby względem funkcjonalności najbardziej intymnego miejsca w całym domu.

Aranżujemy sypialnię w stylu nowoczesnym

Posted on 09/07/2020 8:19am

Alkowa to twój domowy azyl, miejsce uciszenia, harmonii, prywatności. Bez względu na to, jaki kierunek aranżacji wyselekcjonujesz - współczesny, romantyczny, orientalny, retro, czy zupełną awangardę - to jedno musi być pewne - powinna być jak ze snów!

Przypuszczalnie w alkowie spędzamy trzecią naszego życia, zatem to najistotniejsze wnętrze w naszych domach. Winna być zatem wygodna, piękna, niemal luksusowa. Ale przede wszystkim musi odzwierciedlać nasz styl, ujawniać nasze ja. Nowoczesna prostota. Dla tych, którzy uwielbiają być trendy.
ciemna bawełniana pościel
Author: Urbane Apartments
Source: http://www.flickr.com
Geometryczne kształty, prosta forma i... i nic poza tym. Taki jest wygląd współczesny. Nie znajdziemy w tym miejscu klasycznej lampki nocnej, nostalgicznej toaletki, cyzelowanych mebli, tradycyjnej firany w oknie. Znaczna przestrzeń, proste meble sosnowe a także gra nasyconych odcieni – tak wygląda współczesna sypialnia. Zdawałoby się, że skromnie, iż monotonnie? Nic bardziej błędnego. Gra odcieni. Zdecydowane barwy dają odczucie pełnego ekspresyjności pomieszczenia. Nie lękajmy się silnych barw, takich jak czerwony, brązowy, zieleń. Jeśli pomieszczenie wydaje nam się nazbyt ciemne, to zawsze można je ożywić przykładowo jasną podłogą. Kontrasty kolorystyczne w tego rodzaju aranżacjach grają bardzo ważną rolę. O ile nie lubimy ciemnych barw na ścianach, to wyselekcjonujmy jasne zabarwienia (biały, piaskowy, popiel), jednak nie zapomnijmy o kontrastowych sprzętach, posadzce, dodatkach takich jak pościel bawełniana 3d. Właściwe oświetlenie. W alkowie najistotniejszą rolę odgrywa światło ozdobne, jakie nadaje wnętrzom intymności, buduje aurę. Powinniśmy więc zrezygnować z oświetlenia centralnego, na rzecz właśnie lamp ogniskujących światło na ścianach.

Nie uważasz, że to jest znakomity moment, żeby uzyskać całkowitą gwarancję, że opublikowane wiadomości są prawdziwe? Jeżeli tak, to ten zweryfikuj tekst (http://www.vaco.com.pl/kontakt/gdynia.html) tu.

Oświetlenie musi być subtelne, o ciepłej barwie. No i oczywiście, jeżeli urządzamy alkowę w stylu współczesnym, to i takie też winny być lampy.Akcesoria i akcenty. W projektowaniu prawie każdego pomieszczenia najwięcej uwagi przywiązujemy do mebli, podłóg, koloru ścian. Tymczasem akcesoria mogą odgrywać newralgiczną rolę również w alkowie. Naczelnym akcentem w sypialni jest na pewno pościel z bawełny - wybierz idealne akcesoria do swojego łóżka, jednak nie zapominajmy też o ozdobnych poduszkach. Adekwatnie dobrane, niestarannie rzucone na posłanie, w kilka sekund przeistoczą każde wnętrze.

Tags: sypialnia, Kolor, wnętrze, akcesoria, Alkierz